گجت ها

مزایا و ویژگی های ساعت های هوشمند و اسمارت واچ ها

Nextpit 2022 Best Smartwatches

ساعت هوشمند یک ساعت مچی مجهز به صفحه لمسی است که می تواند از طریق بلوتوث یا وای فا به تلفن متصل شود. مدل هایی نیز وجود دارند که برای کار کردن نیازی به اتصال به تلفن ندارند. مانند ساعت های معمولی ،ساعت های هوشمند زمان را نشان می دهند. با این حال ، یک ساعت هوشمند فراتر از آن است که فقط زمان را نمایش دهد. ساعت های هوشمند و اسمارت واچ ها عملکردها و برنامه هایی مشابه تلفن های هوشمند دارند. در ادامه مطلب 8 تا از مزایا و ویژگی های ساعت های هوشمند و اسمارت واچ ها بیان شده است. پس برای آشنایی ادامه مطلب را دنبال کنید.

مزایا و ویژگی های ساعت های هوشمند و اسمارت واچ ها

۱- تناسب اندام و بررسی سلامت بدن
۲- پیدا کردن تلفن و کلید ها
۳- پخش موزیک
۴- مسیر یابی
۵- برقراری و دریافت تماس
۶- دریافت نوتیفیکیشن ها
۷- تشخیص حوادث و تماس اضطراری
۸- مد و زیبایی 

تناسب اندام و بررسی سلامت بدن

بررسی سلامت بدن و تناسب اندام یکی از بهترین مزایای ساعت های هوشمند و اسمارت واچ ها است. ساعت های هوشمند ابزاری ارزشمند برای بررسی تناسب اندام و سلامت بدن هستند. ساعت های هوشمند مجهز به ویژگی هایی مختلف مانند گام شمار هستند. که تعداد گام هایی را که کاربر در طول روز برمی دارد ، محاسبه می کنند. آنها همچنین یک مانیتور ضربان قلب برای نظارت بر قلب در حین تمرینات ورزشی دارند. ساعت های هوشمند ابزارهای مختلفی برای بررسی تناسب اندام و سلامت بدن را ارائه می دهند. از جمله نمایشگر خواب که بر کیفیت و کمیت خواب کاربر نظارت دارد. و مانیتورهای نوار قلب و فشار خون که مقیاس های مختلفی را بررسی می کند و همیشه کاربر را از این مقیاس ها آگاه می سازند. و اگر این مقادیر از سطح مجاز بالاتر روند به کاربر هشدار داده می شود.

پیدا کردن تلفن و کلید ها

عازم یک جلسه فوری یا مسافرت هستید و ناگهان کلید یا تلفن خود را پیدا نمی کنید. همه ما قبلاً این مشکل را تجربه کرده ایم. با استفاده از ویژگی “Find Your Phone” در ساعت هوشمند ، می توانید تلفن خود را در عرض چند ثانیه به سرعت پیدا کنید. هنگامی که این فرایند را انتخاب می کنید  ، تلفن با صدای بلند شروع به زنگ زدن می کند. برای استفاده از ساعت هوشمند برای یافتن کلید ها ، تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک تگ مانند ایرتگ اپل را به دسته کلید خود وصل کرده و برنامه آن را روی ساعت هوشمند خود نصب کنید. و هر زمان که آن را گم کردید به راحتی پیدا کنید.

مسیر یابی

نگه داشتن تلفن برای بررسی مسیرها در هنگام رانندگی و حرکت می تواند کمی دست و پا گیر باشد. حرکت با تلفن هنگام دوچرخه سواری یا رانندگی باعث اذیت راننده می شود. و اغلب در بسیاری از موارد غیرقانونی است. ساعت های هوشمند خطر های ناشی از این موضوع را از بین می برند. آنها جهت یابی و مسیر مورد نظر شما را دقیقاً بر روی مچ دست نشان می دهند.

برقراری و دریافت تماس

با اتصال ساعت هوشمند به تلفن ، می توانید از ساعت هوشمند برای برقراری و دریافت تماس ها از تلفن خود استفاده کنید. کاربران همچنین در برخی از مدل ها می توانند بدون اتصال ساعت هوشمند به تلفن ، تماس برقرار کنند. برخی از مدل های ساعت های هوشمند ، دارای درگاه سیم کارت هستند. که به کاربران اجازه می دهند با ساعت هوشمند خود تماس گرفته و تماس های ورودی را دریافت کنند.

نوتیفیکیشن

ساعت های هوشمند به کاربران این امکان را می دهند تا از طریق مچ دست خود به اعلان های تلفن دسترسی داشته باشند. هنگامی که به تلفن هوشمند متصل می شود. می توانید از طریق ساعت هوشمند به نوتیفیکیشن های رسانه های اجتماعی ، برنامه ها و مسیج ها دسترسی پیدا کنید. این بدان معناست که کاربران می توانند بدون در دست داشتن گوشی و تلفن خود تمامی اعلان ها و پیام ها را مشاهده کنند.

تشخیص حوادث و تماس اضطراری

ساعت های هوشمند در حال حاضر دارای ویژگی ای هستند که می توانند حوادث را از طریق سنسوری تشخیص دهند. هنگامی که سنسور مشکلی را تشخیص دهد ، بلافاصله زنگ خطر را برای کاربر به صدا در می آورد. اگر کاربر در مدت کوتاهی به زنگ هشدار جوابی ندهد. ساعت هوشمند به طور خودکار برای کمک تماس اضطراری می گیرد. این ویژگی می تواند برای افراد مسن که اغلب مستعد بروز حوادث مختلف هستند مفید باشد.

مد و زیبایی 

شاید بتوان گفت یکی از مزایای ساعت های هوشمند و اسمارت واچ ها در مد و زیبایی باشد. جدا از انجام کارهای هوشمندانه ای که تا کنون ذکر شد. ساعت های هوشمند ابزارهای شیکی هستند که می توانند ظاهر زیباتری را برای کاربر ایجاد کنند. و به کلاس و تیپ شما جذابیتی ویژه ای اضافه کنند. آنها اغلب مکمل عالی برای لوازم جانبی یا جواهرات سنتی هستند. اکثر ساعت های هوشمند به کاربران این امکان را می دهند که پس زمینه خود را متناسب با لباس کاربر تغییر دهند.

نتیجه گیری

در نهایت ، ساعت های هوشمند مانند برنامه های افزودنی تلفن های هوشمند هستند. که به راحتی قابل دسترسی می باشند. این موضوع که آنها به طور دائمی به مچ دست شما بسته شده اند راهی آسان برای حفظ ارتباط در حرکت و دسترسی به برنامه های مختلف را فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *